המדדים לפני פגישה

sea-649113_1280-11

המדדים להחלטה לפני פגישה

נציג שלושה מדדים עיקריים:

א.    תכונות אופי ומידות – במהלך חיי השגרה חושף האדם, מטבעם של דברים, את תכונותיו הן הטובות והן האפלות יותר. בודדים הצעירים המסוגלים להטעות לחלוטין את החברים, השכנים, המורים וכדו', וזאת לאורך שנים ובמצבים מגוונים. לכן, גם אם נמסר לכם מידע כלשהו על אותו מועמד שידוך שהוצע לכם, ע"י תחקור חכם, הרגיש לא רק לתוכן המידע אלא גם לצורתו, הדגשותיו וכדו' , תוכלו לעמוד על טיבו של המשודך ביתר קלות.

ואני אדגים:

ביררנו, האם הבחור הוא בעל אופי נינוח ונעים?

התשובה: "כן, ניתן לומר שיש לו מידות טובות" – מתשובה זו ניתן להסיק שרמת מידותיו בינוניות בלבד.

אך אם התשובה: "בודאי!, הוא בעל מידות נאצלות, ניתן לומר אפילו נדירות, הוא בעל חסד ומאיר פנים לחבריו" – מתשובה זו ניתן להסיק שאכן הבחור ניחן במידות טובות.

מאידך, אם התשובה תהא: בעל אופי נוח? זו לא מילה!! הוא בגדר מלאך ולא אדם, מושלם בכל מעלותיו…" – אפשר לומר שהמידע בא לחפות על משהו.

ב.     רקע משפחתי וחברתי – רבים בימינו סבורים, שהמרכיב המרכזי באישיות האדם מוקנה במוסדות החינוך, ואילו השפעת הבית שבו גדל, אינה כה משמעותית כבעבר, בכל זאת הניסיון מעיד בברור, שעדיין השפעת הבית גדולה מאוד, ויש לברר היטב את הרקע המשפחתי.

אדם סופג בביתו נורמות של התייחסות לכל נושא, ההופכים חלק מתת ההכרה שלו, ומשפיעים שלא במודע על מערכת שיקוליו.

היחס לזולת, היחס לרכוש, היחס לבן זוג וכו'. בכל הנושאים הנ"ל לרקע המשפחתי יש משקל משמעותי. מנטליות דומה תורמת רבות, ומהווה משקל קריטי בחיי היומיום, לכן בירור בתחום זה הינו חשוב .

ג.       התאמה חיצונית – אנו משתדלים לא לשפוט את האדם לפי חזותו החיצונית ונתוניו הטכניים אלא לפי מהותו האמיתית ואופיו הפנימי. למרות זאת, אין אנו יכולים להתעלם מהשפעת הנתונים החיצוניים, מציאת חן חייבת להיות בין בני זוג, זהו תנאי ראשוני. יתכן ומציאת חן תהיה בפגישה השנייה, או השלישית, אך היא חייבת להיות.