שידוכים לדתיים

coast-631925_1280-11

שידוכים לדתיים 

תופעת הרווקות במגזר הדתי.

שדכנים, פגישות, בירורים, היכרויות, שורה תחתונה: תופעת הרווקות שוברת שיאים במגזר הדתי.

ההסברים לתופעה הם רב מערכתיים, נעמוד על העיקריים שבהם:

א)    אני נוגעת כרגע במגזר הדתי – לאומי. הבעיה: אין דרך.

הם מצאו להם מתכון שאולי טוב לסלט בריאות, אך לא לחיים.

הם משתמשים בשדכנים אבל לא ממש, הם מתייעצים קצת עם ההורים אבל לא ממש, הם יוצאים לפגישות בפאן קצת חילוני אבל לא ממש ובשורה התחתונה מתחתנים? – לא ממש…

אם החלטתם שאתם הולכים לבד, ולבסוף גם נשארים לבד, אולי כדאי לחשוב על דרך קצת שונה, אולי "השיטות הישנות" של שדכן מנוסה והורים ברקע יניבו תוצאות טובות יותר?.

ב)     זוג יוצא לפגישה. איזו הכנה הוא עובר? אם יש הכנה לנישואין מדוע אין הכנה לשידוכים? אם את ההדרכה נותן חבר או חברה חסרי ניסיון או במקרה הגרוע מתוסכלים, פלא שהפגישות מסתיימות בהיעדר הכרעה? והאם שיחות ארוכות ונינוחות וכימיה החל מהפגישה הראשונה הן אינדיקציה לאושר בחיי נישואין?.

ג)       סטטיסטית: רוב האנשים הרווקים (והמבוקשים) הם אנשים מוצלחים, יפים, טובים וחכמים. הרב יצחק גינזבורג מכנה אותם: "אורות" ואת הבית "כלי" – מסגרת, מחויבות, אחריות, לחצים. קשה מאוד לדחוס אור גדול לכלי קטן ודחוס…מסגרת הנישואין מאלצת אותו להתפשר, לוותר ולהתבטל, ברור ששבירה היא רק עניין של זמן.

אז זה לא שאנשים הם בררנים, הם פשוט באמת לא מוצאים אדם מספיק גדול כדי להכיל את כל האורות שהם מביאים עימם, זאת החלטה קשה ולכן אנשים נשארים לבד…

פתרון: "עבודה עצמית".

להכיר בעובדה, שהפגנת כשרון החכמה והתבונה, לא תצמיח לכם ישועה.

תפנו מקום, תנו מקום לבנייה לקבלת עול, להכלה של אדם שונה מכם, להבין שבחיים פעם אתם בתפקיד של "שחקן ראשי" ופעם "שחקן משני"…

להסתכל למציאות בעיניים, לרדת ממגדל השן אל העם ולהבין שזוגיות אמיתית היא לא מפגש בין שני אנשים מושלמים אלא בין שני בני אדם שונים.

ד)     אנחנו חיים בעידן של אינדיבידואציה – פיתוח "האני" – עידן השפע, הישגיות, שאיפה למצוינות, תחרותיות וחומרנות, ופחות שימת דגש על "אינטליגנציה רגשית" וכשאין איזון…כאן מתחילה הבעיה.

צריך לאמץ את התפיסה של עבודה קשה ומאומצת, של השקעה יום יום , שעה שעה, כך שומרים על גחלת הנישואין והאהבה, וכך גם צריך לצאת לפגישה: לדעת שאת לא הולכת לפגוש את האביר על הסוס הלבן, ואתה לא את נסיכת החלומות…תסתכלו פנימה, מה יש לו ומה יש לה להציע. איפה אתם מוצאים נקודות חיבור אחד אל השני. בסופו של דבר אם למערכת הזוגית לא יהיו יסודות איתנים הדרך לנפילה קצרה.

ה)    אישה חזקה, עוצמתית, מוצלחת, בעלת קריירה, יפה וחכמה, היא חלומו, אך גם סיוטו, של כל גבר. כשאת מגיעה לפגישה, תדאגי שהיא תהיה "בגובה העיניים" של בן הזוג, אל תתבלטי יתר על המידה. יופי מידותיך והאיכות שבך ישודרו גם בלי מאמץ…גבר מרגיש מאוים מאישה המפגינה חוזק המשדר: אני מסתדרת יפה…לבד.

בהצלחה

צוות "לבב"